Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Bystrc.

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brně-Bystrci a o kandidátech ČSSD za Brno-Bystrc.

 

 

Bystrc: Přijímací řízení MŠ Kamechy 1, ul. Kavčí

Út 22.11.2011 00:00

V prosinci bude dokončena dvoutřídní MŠ Kamechy 1 s kapacitou 50 míst (jednáme o rozšíření na maximálně možný počet dětí ve třídě - 28). Snažíme se připravit nezbytné kroky tak, aby MŠ mohla být uvedena do provozu již v lednu, nejpozději od začátku února. Proběhl konkurz na ředitelku, RMB jmenovala novou ředitelku s nástupem 1.1.2012. Jejím úkolem je provést příslušné personální kroky (přijímání zaměstnanců), ale také přijímací řízení dětí.

Po dohodě s paní ředitelkou probíhá přijímací řízení do nové MŠ Kamechy 1 v listopadu a prosinci. Úřad městské části poskytl nové ředitelce všemožnou podporu, včetně místnosti, aby celý proces vydávání a přijímání příslušných formulářů, vyhodnocení podle kritérií, která stanovila nová ředitelka ve spolupráci s MČ, mohl proběhnout do konce prosince a v lednu mohli rodiče dostat příslušné rozhodnutí.

Samozřejmě i nadále musíme řešit nedostatek míst v MŠ. Částečné kroky se snažíme udělat z úrovně městské části. Uvolnil se školnický byt na ZŠ Heyrovského, a v přestavěném prostoru tam od října působí v pronájmu soukromá mateřská  škola. V budoucnu předpokládáme využití tohoto prostoru pro školní družinu.

Podobně postupujeme u MŠ Laštůvkova rekonstrukcí školnického bytu a přilehlého prostoru. Akce je ve fázi stavebního řízení. Po dokončení bude možné navýšit počet přijatých dětí v MŠ Laštůvkova  o dalších cca 14.

Ve spolupráci se Žebětínem probíhají jednání o výstavbě další šestitřídní mateřské školy Kamechy 2 v centrální části Kamech, která by měla být variabilní s možností přeměny na první stupeň ZŠ.

2. listopadu schválila Rada města Brna na naši žádost vypracování příslušného investičního záměru.

RNDr. Vladimír Vetchý; starosta MČ Brno-Bystrc