Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Bystrc.

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brně-Bystrci a o kandidátech ČSSD za Brno-Bystrc.

 

 

Lepší podmínky pro děti i učitele

Pá 27.09.2013 14:54

Lepší podmínky pro děti i učitele

Klikněte pro zvětšení obrázku.

ČSSD - zaměření na školství

Vážení bystrčtí spoluobčané!

 

 

Opět jsme se zaměřili na využití prázdnin na opravy a investice v oblasti školství, s cílem dalšího zlepšení podmínek pro žáky i učitele.

 

Podařilo se nám zateplit MŠ  Kachlíkova 17. Akci, vysoutěženou za 2,577 mil. Kč, jsme plánovali pokrýt z vlastních prostředků. Vzhledem k úspěšné žádosti o dotaci MŽP nám velkou část nákladů pokryje evropská dotace. O to samé se pokusíme i příští rok, kdy připravujeme zateplení MŠ Kachlíkova 19 a 21.

 

Děti i učitelky v MŠ Kachlíkova 17, 19 a 21 jistě ocení i nové osvětlení, které přispěje ke světelné pohodě v budovách, podobně jako v MŠ Štouračova 23, kde proběhla komplexní rekonstrukce rozvodů i osvětlení. Zde jsme poprvé použili zářivkové LED trubice. Zvýšené rozpočtové náklady přinesou energetickou úsporu, která vyrovná vyšší náklady ve srovnání s klasickými zářivkami.

 

Podobně rekonstrukce sociálních zařízení na  ZŠ Heyrovského 32  podstatně zlepší podmínky pro učitele i žáky této školy. Proběhla výměna rozvodů vody, kanalizace, obkladů, dlažeb, a dveří, byly instalovány závěsné klozety a zápustná umývadla včetně baterií a souvisejících doplňků.

 

V příštím roce chceme zaměřit pozornost na ZŠ Laštůvkova. Z vlastních prostředků jsme nechali zpracovat projekt zateplení této školy a podali jsme žádost na MMB o realizaci za pomocí dotace z příslušného evropského dotačního fondu. V současné době probíhá stavební řízení, Rada města Brna by naši žádost měla v nejbližší době projednat. Je to jeden z projektů, které připravujeme na zařazení do rozpočtu na příští rok.

 

 

RNDr. Vladimír Vetchý, CSc., starosta