Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Bystrc.

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brně-Bystrci a o kandidátech ČSSD za Brno-Bystrc.

 

 

Poděkování paní ředitelky domova pro seniory v Bystrci

Po 11.08.2014 12:36

Poděkování paní ředitelky domova pro seniory v Bystrci

Klikněte pro zvětšení obrázku.

Vážíme si ocenění naší práce pro seniory

Poděkování - článek do Bystrckých novin

Náš Domov pro seniory na Foltýnově ulici pečuje o staré občany našeho města již 28 roků. Přibližně před dvěma roky navštívil náš Domov předseda bystrcké sociální demokracie JUDr. Tomáš Kratochvíl. Diskutovali jsme nad tím, jak by nám mohl co nejvíce pomoci. Následně velmi rychle a operativně dokázal, že svoji nabídku nemyslel jen formálně. Velmi výrazným způsobem se zasadil o to, že v letošním roce je náš domov finančně zabezpečený natolik, že můžeme sociální služby pro naše seniory poskytovat na mnohem vyšší úrovni, než dříve. Za získané finanční prostředky jsme nakoupili dostatek elektrických polohovacích lůžek s antidekubitními matracemi poskytujícími imobilním klientům veškerý potřebný komfort, takže nejsou ohroženi vznikem proleženin. Pro klienty, kteří sami nezvládnou sedět v křesle, jsme pořídili bezpečná polohovací křesla a vozíky umožňující vyvézt ven i osoby, které by jinak byly trvale upoutané na lůžko ve svém pokoji. Pan doktor Kratochvíl nám však nabídl ještě více – zprostředkoval návštěvu našich klientů v plaveckém bazénu, zajistil vystoupení mladých karatistů v atriu našeho domova a přivedl mezi nás svoji kolegyni paní Jaromíru Dubšíkovou.

Velmi si ceníme toho, že JUDr. Tomáš Kratochvíl dokázal skloubit svoji práci a ideje s konkrétní péčí o svoje okolí. Hledám vhodná slova k vyslovení díků. Všechna mně připadají příliš formální. Ale určitě by byla o citlivém přístupu k lidem, upřímném zájmu o jejich potřeby, optimismu, pracovitosti a schopnostech namířených správným směrem.

Touto cestou chceme poděkovat také paní Jaromíře Dubšíkové. Ta téměř dva roky dochází do našeho domova. Protože je akreditovanou průvodkyní, pomáhá v našem domově s organizováním výletů a dalších akcí. V květnu minulého roku zorganizovala pro klienty výlet do historického centra města Brna, provedla je po náměstí Svobody, Zelném trhu atd. K tomu podala úžasný výklad. V srpnu minulého roku našim klientům zprostředkovala průvodkyni pro celodenní výlet do Skanzenu Strážnice. Také v našem domově uskutečnila sérii přednášek o Bystrckých pověstech a Brněnské architektuře 20. století. V tomto roce domluvila speciální návštěvu kláštera v Rajhradě i s výkladem.

Naše spolupráce pokračuje i nadále. V srpnu se chystáme na celodenní výlet na Velehrad, v září navštívíme vilu Tugendhat a v říjnu nás čeká návštěva židovského hřbitova v Židenicích s povídáním o židovském Brně. Jistě společně připravíme další skvělé akce.

         Tímto bychom chtěli sociálním demokratům v Bystrci - zejména doktoru Kratochvílovi a paní Dubšíkové poděkovat za jejich opravdový zájem o naše seniory, cílenou a konkrétní pomoc vedoucí ke zvyšování kvality života našich klientů.

 

 

                                                           PhDr.Květa Bartošová, ředitelka domova