Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Bystrc.

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brně-Bystrci a o kandidátech ČSSD za Brno-Bystrc.

 

 

Senioři v Bystrci budou mít možnost vypůjčení knih z knihovny formou donáškové služby.
Pobočky Knihovny Jiřího Mahena v Brně jsou nyní nuceně zavřeny. Nelze vydávat knihy ani okénkem. Lidem však možnost půjčování knih chybí, a proto jsem požádal vedoucí bystrcké pobočky Jaroslavu Růžovou o spolupráci. Navrhnul jsem, že bychom mohli alespoň seniorům a držitelům ZTP zprostředkovat donáškovou službu a umožnit jim tak půjčování knih i v době omezení. Díky ochotě paní Růžové a knihovnic naší pobočky na ulici Vondrákova můžeme tuto službu ihned spustit. Služba bude fungovat tak, že žadatel si mailem, telefonem nebo písemně objedná knihy a ty mu v určený čas budou doručeny do místa bydliště. Je to vlastně obdoba rozvozu jídla z restaurací, které také nemají běžný provoz. Požádám o zapojení do rozvozové akce dobrovolníky ze škol, případně zapojím ,,své“ zastupitele. Roznos začneme zajišťovat od čtvrtka 18.2.2021.
Tomáš Kratochvíl, starosta
MČ Brno-Bystrc ve spolupráci s KJM v Bystrci nabízí svým čtenářům, konkrétně seniorům 65+ a držitelům ZTP s bydlištěm v Bystrci možnost vypůjčení knih formou donáškové služby.
Knihy můžete objednávat buď e-mailem: vondrakova@kjm.cz nebo na tel. 778 880 032 vždy v pondělí, úterý, středu a čtvrtek od 10.00 do 14.00 hodin.
Pokud nevíte přesný titul knihy a necháte to na nás, napište jen téma - detektivky, historické, zamilované, české autory... rádi vám knihy vybereme.
Maximální množství knih v jedné donášce je 7 kusů.
Vždy prosím uvádějte vaše jméno, číslo průkazky a telefonní číslo.
Knihy budou rozváženy v úterý a ve čtvrtek vždy od 10.00 do 14. 00 hodin dobrovolníky ÚMČ Brno-Bystrc.
Věříme, že vám tímto zpříjemníme dobu, po kterou nemůžete knihovnu navštívit.
Těšíme se na brzkou shledanou s vámi.
Vaše knihovna Bystrc.