Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Bystrc.

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brně-Bystrci a o kandidátech ČSSD za Brno-Bystrc.

 

 

Realizace oprav a investic

Po 01.09.2014 14:45

Realizace oprav a investic

Klikněte pro zvětšení obrázku.

Plnění programového prohlášení ČSSD

Vážení bystrčtí spoluobčané!

 

Jistě jste se svými rodinami prožili příjemné prázdniny a využili i možnost zrekreování se u čisté přehrady.

 

Pro městskou část to byla doba realizace plánovaných oprav a investic zejména ve školství. Děti z MŠ Kachlíková 19 a 21 nastupují do zateplených MŠ s krásnou barevnou fasádou.  Vzhledem k úspěšné žádosti o dotaci MŽP nám velkou část nákladů pokryjí dotace EU.

 

Po zateplení ZŠ Laštůvkova a MŠ Kachlíkova 17 je to další splněný bod z Programového prohlášení Rady MČ Brno-Bystrc. Jeho plnění projednala rada na svém zasedání 20.8., informace bude předložena na zářijovém zastupitelstvu a zveřejněna na našich webových stránkách. Podařilo se nám splnit všechny body, jejichž realizace byla výlučně v naší kompetenci.

Zprůhlednili jsme oblast veřejných zakázek, všechna výběrová řízení nad 15 tis.Kč jsme zveřejňovali na internetu, smlouvy na našich webových stránkách.Veřejně jsme projednávali všechny významné projekty s přihlédnutím k  jejich dopadům.

Dokončili jsme regeneraci bytových domů včetně výměny výtahů, za pomoci fondů EU jsme realizovali projekt celkové výsadby a regenerace zeleně v sídlišti Bystrc.

Vybudovali jsme, případně zregenerovali, 10 dětských hřišť, 3 petangová hřiště a stezku zdraví a zpřístupnili jsme sportovní areály u škol sportující veřejnosti.

Zasadili jsme se o vybudování MŠ Kamechy I, iniciovali a podpořili jsme výstavbu stravovacího zařízení v DPS Foltýnova.

Rozšířili jsme činnost pečovatelské služby.

Novými pravidly jsme podpořili přidělování obecních bytů zejména rodinám s dětmi.

Prosadili jsme změnu zásad finanční podpory, která je výrazněji zaměřena na děti a mládež.

 

Máme připraveny i projekty pro další období. Zateplení MŠ Štouračova a ZŠ Laštůvkova včetně rekonstrukce sociálních zařízení. Vzhledem k situaci v naší MČ zpracováváme projekt vybudování nástavby na ZŠ Vejrostova pro nové třídy ZŠ a MŠ. Dále trváme na zařazení výstavby variabilní MŠ Kamechy II do připravovaného rozpočtu města Brna na příští rok. Náměstkyně primátora Jana Bohuňovská, pod kterou oblast školství patří, písemně sdělila, že zařazení výstavby navrhne. Přípravu rozpočtu budeme velmi pozorně sledovat.

 

 

Vladimír Vetchý, starosta